Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.12.2015

Poznaj różnorodność - prawdziwe bogactwo Ziemi Świętej

Wyrusz w podróż, która burzy stereotypy.
Wsłuchaj się w głosy mieszkańców współczesnej wieży Babel.

Marcin Gutowski, autor książki „Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny", będzie gościem spotkania, które odbędzie się 12 grudnia (sobota) o godz. 17.00 w Nota Bene Club Cafe prz placu Jagiełły 1 w Kłodzku.

Gośćmi specjalnymi będą: izraelski artysta i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Tel Awiwie Dawid Hadar oraz Ewa Żurakowska z Akademii Teatralnej w Pradze, która zaśpiewa psalmy w starożytnym języku hebrajskim, a także ojciec franciszkanin rezydujący w Ziemi Świętej.

Prawdziwe opowieści z Ziemi Świętej

„Najbardziej pożądany kawałek pustyni” to nie tylko cel religijnych pielgrzymek i miejsce nieustannego wyniszczającego konfliktu. Zamieszkiwana przez Żydów, muzułmanów i chrześcijan Ziemia Święta, choć podzielona betonowym murem, dla tysięcy ludzi jest przede wszystkim domem.
Każdy z bohaterów tej książki opowiada o swoim zwykłym życiu w niezwykłym miejscu.
Marcin Gutowski zabiera nas w fascynującą podróż – od roztańczonego Tel Awiwu, przez rozmodloną Jerozolimę aż po niemal zrównane z ziemią, otoczone murem arabskie wioski. Ich historie układają się w epicką opowieść o nieustannym balansowaniu na krawędzi, o wielkich namiętnościach i całkiem zwyczajnych marzeniach o spokojnym życiu. Dopiero patrząc na Ziemię Świętą oczami jej mieszkańców, można naprawdę zrozumieć jej paradoksy i docenić jej piękno.