Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.01.2015

Poznaj „Zakochanego mnicha”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem, który w święta Bożego Narodzenia skończył 85 lat!

Spotkanie z Jubilatem odbędzie się w czwartek 8 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie (ul. Sienna 5 I p.).

Pretekstem będzie wydana na początku grudnia biografia tynieckiego benedyktyna pod tytułem Zakochany mnich, autorstwa Pawła Zuchniewicza.

fot. Wikimedia Commons

W kim zakochany jest o. Leon Knabit?

Odkryj sekret szczęśliwego życia

Zakonnik z „sercem jak tramwaj”, wieczny optymista, z dystansem do siebie, ale nie do innych – ojciec Leon Knabit – jeden z najbardziej znanych i lubianych zakonników w Polsce.
Jest kapłanem od ponad 60 lat, mnichem, który żyje zgodnie z surową regułą św. Benedykta, a przecież poczucia humoru mogliby pozazdrościć mu najwięksi komicy.

Ojciec Leon prowadził telewizyjny talk-show, opublikował kilkadziesiąt książek, dla wielu jest duchowym autorytetem - a jednocześnie, to, co najważniejsze w życiu, odkrył w klasztornej celi.

Jaka jest jego recepta na szczęście?

„Zakochany mnich” to historia niezwykłego człowieka przez całe życie niestrudzenie szukającego woli Bożej. Autor opowiada o dzieciństwie, rodzinnych i koleżeńskich relacjach, dramatycznych doświadczeniach czasu okupacji, ofiarnej posłudze kapłańskiej i decyzji o związaniu swojego życia z klasztorem benedyktynów w Tyńcu.

Ojciec Leon Knabit zakochał się w Bogu i nigdy nie porzucił tej miłości.