Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.03.2016

Powieść o magii, miłości i kobiecej sile!

Sonia Hunamska, główna bohaterka debiutanckiej powieści Anny Litwinek „Czarownica" jest dziennikarką w lokalnej gazecie „Życie Miasta". Po śmierci matki Sonią opiekuje się ciotka Hela, energiczna i żywiołowa kobieta, która wprowadza młodą siostrzenicę w świat magii, przekazując jej życiową mądrość. Podczas śledztwa w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele dziennikarka odkrywa w sobie kobiecość i dar, który odziedziczyła po przodkach (także tych ze strony ojca).

Na drodze Soni los stawia trzech mężczyzn: Iwa Petrarkę - ekscentrycznego archeologa, Tytusa Zanieckiego - dawną miłość i diabelnie przystojnego adwokata Aleksandra Sota. Który z nich okaże się wsparciem a nie przeszkodą w poznawaniu siebie i rozwiązaniu zagadki dotyczącej tajemniczych pochówków i zaginięcia przed laty jej matki. Czy dar nie okaże się przekleństwem? Który z żywiołów jest jej przeznaczony?

- Odważna, silna i odrobinę pyskata kobieta na tropie rodzinnej tajemnicy. Do tego szczypta magii, romansu i historii. Idealne połączenie na wieczorny relaks z książką w ręku - tak o książce mówi Katarzyna Berenika Miszczuk znana szerokiej rzeszy czytelniczek autorka książek „Ja, diablica" i "Ja, anielica".

Anna Litwinek mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ma niezwykłą pasję - są nią samoloty. Doskonale zna silniki maszyn i potrafi rozpoznać je po dźwięku, jaki wydają. Pieniądze ze sprzedaży książki chce przeznaczyć właśnie na kupno samolotu.
Na blogu pisze o sobie: "Pisarka, malarka i pasjonatka awiacji./Wznosi się, unosi i szybuje./Słowem, na płótnie i w realu."

Fot. Jakub Sagan


Sprawdź, jaki żywioł jest Ci bliski: ziemia, powietrze, ogień, czy woda? 

 

 

 

Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii

Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego.
Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka.
Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los?
Powieść Anny Litwinek pokazuje, jak ważne jest, by iść za głosem serca, odnaleźć wewnętrzną siłę i kobiecość.


Anna Litwinek - od dziecka marzyła o lataniu. Każdy grosz ze sprzedaży książki przeznaczy na zakup samolotu. Prędzej, czy później spełni marzenie latając nie tylko na stronach powieści.