Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.09.2015

„Pora na demokrację" prof. Marcina Króla już w sprzedaży!

Prof. Marcin Król przekonuje, że nadszedł czas, by poważnie zastanowić się nad kształtem, jaki przyjęła w dzisiejszych czasach demokracja.  Czy wykorzystamy szansę na to, aby obywatele mogli mieć bardziej realny wpływ na funkcjonowanie państwa?

„Wydarzenia wiosny 2015 r. oraz wiele sytuacji, jakie mieliśmy okazję zaobserwować podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi i jakie obserwujemy obecnie, potwierdza moje intuicje. Idea zmiany stała się powszechna. Nie wiemy wciąż, jakiej zmiany, podobnie jak nie wiemy, czy procesy społeczne ostatnio uruchomione wzmocnią demokratyzację. Być może lektura tej książki będzie temu sprzyjała, co byłoby dla mnie wyjątkową nagrodą". - pisze Marcin Król

Marcin Król to filozof i historyk idei politycznych. Założyciel i redaktor naczelny opozycyjnego liberalnego pisma „Res Publica" (obecnie działającego jako „Res Publica Nowa"). Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, był dziekanem Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych. Ostatnio opublikował: „Europa w obliczu końca" (2012) i „Byliśmy głupi" (2015).

Niedościgniony ideał czy źródło rozczarowań?

Demokracja ginie na naszych oczach. Dlaczego jest z nią tak źle, skoro uważa się ją za dobrodziejstwo? Może potrzeba radykalnych rozwiązań, aby ją uleczyć? Uznany profesor mierzy się z klasycznym problemem i udziela inspirujących odpowiedzi.

Marcin Król, wykładowca i nietuzinkowy publicysta, pisze o demokracji z całą świadomością wywoływanej przez nią nieufności, ale też niewypalającego się nigdy ideału, który mimo rozczarowań ciągle chcemy wcielać w życie.

Pora na demokrację to książka o polityce, która nie musi deprawować i filozofii, która nie jest jedynie nużącymi formułami. To także historia samego autora, który nieustępliwie buduje w Polsce demokrację od ponad 25 lat.