Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.12.2016

Pomysły na prezent od Świętego Mikołaja!

Zbliża się Mikołaj! Czy już wiecie, co Wasze dziecko chce znaleźć pod poduszką? Macie pomysł na prezent? Mamy dla Was kilka świetnych propozycji! Zobaczcie!

Dla małych łasuchów proponujemy książkę francuskiego mistrza kuchni Alaina Ducasse'a „Mikołajek i słodkie przekąski". Kanapka Alcesta, zapach bułeczki z czekoladą po wyjściu ze szkoły, jabłecznik upieczony przez mamę... Jednym słowem smak dzieciństwa. Mikołajek i jego kumple stali się źródłem inspiracji dla najsłynniejszego francuskiego szefa kuchni, który stworzył trzydzieści wyjątkowych, łatwych do przygotowania przepisów.

 


Miłośnikom serii Magiczne Drzewo sprezentujcie kolejny tom bestsellerowego cyklu „Magiczne Drzewo. Inwazja". Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami? Jak ukryć przed ludźmi giganta większego niż dom? Co robić, by ogromne stworzenia zniknęły z ziemskiego świata?

 

 

Tym, którzy znają już tę serię, na pewno spodoba się nowa, także autorstwa Andrzeja Maleszki. Powstaje równolegle z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa: Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych. Bohaterem pierwszego tomu „Bohaterowie MD. Porwanie" jest mówiący pies Budyń.


A żeby pozostać w baśniowym klimacie warto sięgnąć po „BFG" Roalda Dahla, czyli opowieść o Bardzo Fajnym Gigancie. To książka, która zainspirowała Stevena Spielberga do nakręcenia filmu! Kiedy usłyszysz za oknem podejrzany hałas, nie próbuj się chować pod kołdrę. Olbrzym, który kradnie dzieciom koszmary i tak Cię znajdzie... Na szczęście Bardzo Fajny Gigant - przyjaciel Sophie - nie jest okrutnym stworem. Ale w Anglii są również inne olbrzymy - o wiele mniej przyjemne, które zajadają się dzieciakami. Czy Sophie i BFG uda się ich powstrzymać?

A jeśli Wasze dzieci lubią językowe łamańce, koniecznie podarujcie im „Jak przekręcać i przeklinać" - poradnik dla dzieci z niepublikowanymi wierszykami Michała Rusinka w nowej szacie graficznej.
A fanom muzyki Justina Biebera radość sprawi biografia muzyka. Kapryśny gwiazdor czy wrażliwy artysta? Pewny siebie idol czy zagubiony chłopak, którego oszołomiła popularność? Kim był Justin Bieber kiedyś, a kim jest dzisiaj, po powrocie na szczyt? Jakie doświadczenia go zmieniły? I kto towarzyszył mu w najtrudniejszych momentach?

A na wyzwania Nowego Roku znakomicie przygotuje tych mniejszych jak i tych zupełnie dorosłych „Mały Książę. Kalendarz 2017". Dzięki lisowi nigdy nie zapomnisz o przyjaciołach. Róża zawsze będzie Ci przypominać o wszystkich ukochanych osobach. Zapamiętaj, że gdy nocą spojrzysz w niebo, dla Ciebie wszystkie gwiazdy będą się śmiały.

 

Książki