Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.03.2021

Podzieliliśmy się dobrem!

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi dostarczyliśmy do Szpitala im. Babińskiego w Krakowie osiem kartonów książek i dwa kartony słodyczy i innych wiktuałów. A wszystko to w ramach akcji Podziel się dobrem na Święta.

Pracownicy Znaku podzielili się książkami ze swoich bibliotek oraz zakupili słodkie upominki dla pacjentów szpitala.
Pandemia Covid-19, z którą mierzymy się już od ponad roku, oprócz ogromnego nacisku, jaki kazała nam położyć na kwestie zdrowia fizycznego, coraz częściej każe nam zadbać również o kwestie związane ze sferą psychiczną i emocjonalną nas wszystkich.
Niestety w większości doniesień psychiatrów i fundacji zajmujących się zdrowiem psychicznym słyszymy o ciągle zwiększającej się liczbie pacjentów hospitalizowanych na oddziałach psychiatrycznych, a także o wsparciu jakiego tacy chorzy potrzebują wobec tak trudnych doświadczeń jakimi są: lęk, depresja, konieczność zachowania dystansu, nakładających się na przeżywane choroby psychiczne.
Grudniowa akcja „Podziel się dobrem na Święta" pokazała, jak bardzo chcemy pomagać i umiemy dzielić się z innymi, dlatego postanowiliśmy ją powtórzyć na wiosnę.

 


Mimo pandemii, pracy zdalnej oraz utrudnień, które się z tym wiążą, udało się zebrać 8 kartonów książek oraz 2 kartony słodyczy i innych wiktuałów.