Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

31.05.2014

Plebiscyt Klubu Księgarza

Można już głosować na książkę roku 2013 - wśród nominowanych 13 wojen i jedna Krzysztofa Millera. Czekamy na Państwa głosy!

Książka 2013 roku wybierana jest drogą plebiscytu przez czytelników, bibliotekarzy i księgarzy spośród książek miesiąca wytypowanych przez organizatorów Warszawskiej Premiery Literackiej.

Premiera promuje najbardziej wartościowe literacko i intelektualnie książki żyjących pisarzy warszawskich. Wyróżnieniem objęte są pierwsze wydania książek z zakresu szeroko rozumianej literatury pięknej: poezji, prozy (powieść, esej, nowela, pamiętnik, literatura faktu, reportaż), dramatu oraz twórcze przekłady. Nagrodą wyróżnia się jedną książkę w miesiącu. Werdykt jury w skład, którego wchodzą przedstawiciele krytyki i publicystyki literackiej oraz organizatorzy, jest ogłaszany oficjalnie na wieczorze promocyjnym. Z dwunastu laureatów poszczególnych miesięcy czytelnicy, bibliotekarze i księgarze (na zasadzie plebiscytu - bez udziału jury) wybierają książkę roku.

13 wojen i jedna Krzysztofa Millera otrzymało nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę kwietnia 2013 roku.

To poruszająca opowieść o tym, jak wysoką cenę płaci korespondent wojenny za życie na krawędzi śmierci. Autor był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Głosowanie na ksiązkę roku 2013 przyjmowane są do 31 maja 2014 roku pod adresem:

KLUB KSIĘGARZA
Rynek Starego Miasta 22/24
00-272 Warszawa

lub na adres e-mailowy: [email protected]

Ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystym wieczorze w Klubie Księgarza w czerwcu 2014 roku.

Wśród uczestników plebiscytu losowane będą egzemplarze książki 2013 roku.

 

Przekroczył granicę strachu, by inni poznali prawdę o wojnie

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.