Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.08.2014

Pisać jak Wiesław Myśliwski – konkurs

„Literatura pamięci. Twórczość Wiesława Myśliwskiego - lekcja wychowania" to temat ogólnopolskiego konkursu na esej organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu.

Dzieło Myśliwskiego stanowi studium żywej pamięci, w którym ważne jest nie tylko, kto opowiada i co odtwarza, ale także w jaki sposób to czyni, jak udaje mu się raz jeszcze przywołać wspomnienie, tworzące nowe, odmienne konstelacje. Polski pisarz nie jest filozofem. Nie proponuje nam definicji pamięci, nie analizuje jej struktury, nie poszukuje jej esencji. Zamiast tego opowiada historie, kreśli portrety ludzi, opisuje spotkania i miejsca. Czyni to w taki sposób, że czytelnik może odnaleźć w jego książkach miejsce dla siebie, a nawet dla własnego czasu przeszłego. Warto spojrzeć na jego twórczość od tej właśnie strony - strony pamięci i różnorakich form, jakie przybiera. (fragment regulaminu konkursu).

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 17 listopada 2014 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i książkowe.

Pełny regulamin i szczegóły konkursu dostępne są tutaj

fot. Danuta Węgiel/fotonova i materiały prasowe Znak

Książki