Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.01.2017

Pierwszą damą być!

„Michelle Lavaughn Robinson, dziewczyno z południa. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat, byłaś nie tylko moją żoną i matką moich dzieci, ale moim najlepszym przyjacielem. Podjęłaś się roli, o którą nie prosiłaś, ale uczyniłaś to z wdziękiem, werwą i humorem. Sprawiłaś, że Biały Dom to miejsce, które należy do wszystkich". Takimi słowami zwrócił się do żony, podczas swojej mowy pożegnalnej, ustępujący ze stanowiska prezydent Barack Obama.

Tak, Michelle Obama rzeczywiście nie była zachwycona decyzją męża co do jego kandydatury na najwyższe stanowisko w Stanach Zjednoczonych. Jak sama przyznała, życie w Białym Domu było dla niej „bardzo przyjemnym więzieniem", a pełnienie przez nią roli pierwszej damy okazało się tysiąckroć trudniejsze niż się spodziewała. Zupełny brak prywatności, konieczność rezygnacji z pracy zawodowej, ciągły lęk o swoją rodzinę ‒ nie mogła i nie chciała tak żyć. Mimo wszelkich trudności starała się jednak stworzyć swojej rodzinie pozory normalności.

20 stycznia odbędzie się zaprzysiężenie Donalda Trumpa, 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. U jego boku stanie jego trzecia żona Melania. Czy była modelka poradzi sobie z trudną rolą pierwszej damy?

Michelle Obama, pierwsza Afroamerykanka na takim stanowisku, nie pokochała nałożonej na nią roli. A czy pokochały ją jej poprzedniczki: Laura Bush, Hilary Clinton, Barbara Bush, Nancy Reagan, Rosalynn Carter, Betty Ford, Pat Nixon, Lady Bird Johnson, Jacqueline Kennedy?

Odpowiedzi na te i inne pytania udziela w „Pierwszych damach Ameryki" Kate Andersen
Brower - dziennikarka, która spędziła w Białym Domu cztery lata. W swojej najnowszej książce ujawnia fakty, o których nikt jeszcze nie napisał. Pokazuje prawdzie życie żon prezydentów Stanów Zjednoczonych, zdradza jakie stosunki łączyły wszystkie te kobiety, bardzo szczegółowo opisuje ich obowiązki, życie prywatne, poglądy, relacje z rodziną oraz codzienność w Białym Domu.

Podczas lektury przeniesiecie się do rezydencji w Waszyngtonie i przekonacie się, jak wygląda życie pierwszych dam i z czym będzie się musiała zmierzyć Melania Trump.

Fot. Marc Nozell from Merrimack, New Hampshire

Książka, która w pełni ukazuje fenomen pierwszych dam Ameryki

Hilary Clinton już podczas urzędowania Billa Clintona postanowiła ubiegać się o fotel w senacie.. Jej plany pokrzyżował seksualny skandal męża
Michelle Obama nie może się doczekać, kiedy zostanie byłą pierwszą damą.
Jackie Kennedy pomimo groźby atomowego ataku nie zgodziła się na opuszczenie Waszyngtonu i wyjazd w bezpieczne miejsce. Chciała być przy mężu do samego końca.
Pierwsze damy Ameryki wykonują najtrudniejszy i najbardziej niedoceniany zawód świata, choć ich obowiązki nigdy nie zostały do końca określone. Kobieta na tym stanowisku musi być doskonałą liderką, świetnym politykiem, a także kochającą matką i żoną przywódcy.
Choć – za wyjątkiem Hillary – nigdy nie chciały być politykami, musiały przetrwać w świecie drapieżnej walki o władzę.
Bestsellerowa autorka ukazuje losy niezwykłych kobiet w sposób, o jakim nikt dotychczas nie słyszał.

"Myśleliście, że Biały Dom zarządzany jest z Zachodniego Skrzydła [gdzie mieści się gabinet Owalny]? Byliście w błędzie".
„Glamour”