Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.01.2015

„Pełna krew” w Słowackim

W niedzielę 18 stycznia o godzinie 12.00 w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, w ramach Krakowskiego Salonu Poezji będzie można posłuchać poezji Łukasza Jarosza, laureata I edycji Nagrody im. Wiesławy Szymborskiej.

Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące będzie można odebrać w kasie Teatru w sobotę poprzedzającą spotkanie od godziny 9.00 do wyczerpania miejsc.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy.

 

"Pełna krew" jest szóstym tomem w dorobku Łukasza Jarosza

Świetna, wielowymiarowa, niejednoznaczna i prawdziwa poezja mówiąca własnym głosem, wkraczająca na obszary rzeczywistości nieczęsto przez współczesną poezję odwiedzane. To świat wsi, jej pejzaży, mieszkańców i ich „codziennych obrzędów”, przenikliwie i z czułością obserwowanych przez autora. 

W mikrokosmosie Pełnej krwi Łukasza Jarosza - przeobrażającym się niepostrzeżenie w makrokosmos - teraźniejszość istnieje na tych samych prawach, co przeszłość. Świetnie poetycko podsłuchane opowiadania babci czy sąsiada pozwalają poszerzyć świat współczesny o perspektywę historyczną - rzezi na Ukrainie, głodu, egzekucji Żydów i okrucieństw partyzantki. W świecie tym czai się diabeł i zło, gniew i strach, przywoływany bywa Bóg i pytania o jego obecność, pod „ciemną nakarmioną ziemią” kryją się moce rozstrzygające o naszym losie.