Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

21.05.2014

Paul Auster przyjeżdża do Polski

Wybitny amerykański pisarz, autor m.in. Trylogii nowojorskiej i Dziennika zimowego, będzie gościem na Festiwalu Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 21-27 października 2014 roku.

W czasie szóstej edycji, która nosi tytuł "Wspólne światy", pojawi się także żona Austera, prozaiczka i eseistka Siri Hustvedt. Jej pierw¬sza powieść Na oślep, została uznana przez amerykańskich krytyków za jeden z najlepszych debiutów lat 90. XX w.

- W ramach festiwalu planujemy spotkania i dyskusje w gronie wybitnych pisarzy, filozofów, reżyserów i artystów z całego globu. Będziemy rozmawiać o relacjach łączących literaturę z rzeczywistością i pochylimy się nad językowymi i literackimi narzędziami, które pozwalają ludziom przekraczać mentalne, kulturowe i estetyczne granice - podali organizatorzy.

Paul Auster w swoich powieściach często porusza problemy ludzkiej alienacji i zagubienia, zwraca też uwagę na znaczenie zbiegów okoliczności. Za esencję jego twórczości uważa się Trylogię nowojorską. Ostatnio wydany Dziennik zimowy został pozytywnie przyjęty przez krytykę, którą urzekł błyskotliwy styl utworu oraz zaskakująca dbałość o detale.

Organizatorami Festiwalu Conrada są miasto Kraków, Fundacja „Tygodnika Powszechnego" i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Źródło: Onet.pl

Książki