Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.10.2014

Paul Auster na Festiwalu Conrada

Wydarzeniem roku będzie przybycie do Krakowa  jednego z najbardziej cenionych amerykańskich pisarzy Paula Austera, autora legendarnej Trylogii nowojorskiej. Zdradzamy gdzie możesz go spotkać!

Paul Auster - pisarz, eseista, scenarzysta, tłumacz i reżyser filmowy. Jeden z największych współczesnych pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor bestsellerowych książek, m.in. Trylogii nowojorskiej, Niewidzialnego, Człowieka w ciemności. Studiował na Columbia University, mieszkał w Paryżu, tłumaczył francuskich poetów, pozostaje jednak autorem ściśle związanym z Nowym Jorkiem. Jego książki zostały przetłumaczone na trzydzieści pięć języków.

auster ksiazki

 

NATURA PRZYPADKU. SPOTKANIE Z PAULEM AUSTEREM

22 października (środa) - ICE Kraków Centrum Kongresowe - 19.30

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą rozdawane od 6 do 9 października w punktach InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz przy ul. św. Jana 2. Można je także otrzymać wchodząc na stronę internetową. Więcej szczegółow znajdziesz tutaj  

CYKL FILMÓW PAULA AUSTERA W KINIE POD BARANAMI

Tegoroczny Festiwal Conrada - największe wydarzenie literackie Europy Środkowo-Wschodniej - odbywać się będzie także w kinie. W dniach od 20 do 23 października, w Kinie Pod Baranami, pokazany zostanie m.in. cykl filmów Paula Austera z osobistym udziałem reżysera.

Paul Auster osobiście poprzedzi wstępem

dwa pokazy swoich filmów: prezentowany 20 października Dym oraz Brooklyn Boogie, który widzowie obejrzą 21 października. W ramach Festiwalu można będzie obejrzeć jeszcze dwa filmy wyreżyserowane przez Austera: Lulu na moście (22 października) oraz Wewnętrzne życie Martina Frosta (23 października).

Bilety do nabycia w kasie kina. 

Serdecznie polecamy!

Festiwal Conrada to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów - literatura wysoka spotyka się tu z twórczością popularną, publicystyką, filmem, teatrem i muzyką. Festiwal potrwa od 20 do 26 października 2014 roku. Więcej: www.conradfestiwal.pl

 

fot. Lotte Hansen

Książki