Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

23.11.2016

Odkryj sekrety, które czają się w mrocznych lasach Twin Peaks

Laura Palmer dotrzymała obietnicy, jaką przed 25 laty złożyła agentowi Cooperowi. Zanim jednak stacja Showtime pokaże nowe odcinki „Miasteczka Twin Peaks", zachęcamy do lektury najbardziej tajemniczej książki roku, czyli „Sekretów Twin Peaks". Jej autorem jest Mark Frost, który jako scenarzysta i producent serialu zna losy bohaterów lepiej niż ktokolwiek. Jak sam przyznaje, myśl o napisaniu książki poświęconej Twin Peaks towarzyszyła mu od lat, ale dopiero teraz nadeszła odpowiednia chwila, aby zrealizować ten projekt. Polscy czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z nim już 23 listopada.

„Sekrety Twin Peaks" to nie tylko doskonałe przygotowanie do długo wyczekiwanego trzeciego sezonu kultowego serialu, ale także uzupełnienie wątków znanych z odcinków emitowanych na początku lat 90. ubiegłego wieku. Co więcej, książka ta nie jest typową powieścią - ma formę obszernego dossier, które na zlecenie Gordona Cole'a, zastępcy dyrektora FBI, czytelnik przegląda wraz z agentką T.P. Zgromadzone przez anonimowego Archiwistę dokumenty obejmują znacznie dłuższy okres czasu, niż moglibyśmy przypuszczać (najstarsze pochodzą z czasów wojny secesyjnej). W aktach znajdują się nie tylko listy czy wycinki z gazet, ale także tajne protokoły i raporty. Ponieważ sprawa ma związek z zabójstwem Laury Palmer, prowadząca śledztwo agentka T.P. zyskuje dostęp do materiałów zgromadzonych przez Dale'a Coopera.

Z uwagi na to, że twórcy nowych odcinków „Miasteczka..." bardzo ostrożnie dawkują informacje na temat produkcji, książka Marka Frosta jest najrzetelniejszym źródłem informacji o kontynuacji serialu. Dzięki zawartym w niej informacjom czytelnik może spekulować, czym David Lynch i Mark Frost zaskoczą w drugim kwartale 2017 roku. Jeśli czujecie, że zagadka zabójstwa Laury Palmer nie została do końca wyjaśniona, a pytanie, czym właściwie są sowy (skoro nie tym, czym się wydają) nadal spędza wam sen z powiek, poszukajcie odpowiedzi w książce Marka Frosta.

Mark Frost

Sekrety Twin Peaks

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Najbardziej tajemnicza książka roku

Wielki powrót serialu, który stał się początkiem nowoczesnej telewizji.

Miasteczko Twin Peaks, najbardziej fascynująca serialowa produkcja XX wieku, jedno z największych osiągnięć Davida Lyncha, mistrza surrealistycznej grozy i czarnego humoru, powraca na ekrany już w 2017 roku. Książka Marka Frosta, współscenarzysty serialu, stanowi pomost fabularny między tym, co zdarzyło się w Twin Peaks 25 lat temu, a tym, co czeka nas teraz. Jest niezbędna do tego, by zrozumieć akcję nowego sezonu.

Laura Palmer obiecała agentowi Cooperowi, że spotkają się ponownie za dwadzieścia pięć lat. Nadszedł czas na spełnienie tamtej obietnicy… lub groźby.
Odkryj sekrety, które czają się w mrocznych lasach Twin Peaks.