Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.04.2016

O czym nie mówi Wam królowa?

Była pierwszą matką w rodzie, której podczas porodu nie obserwował dyskretnie minister rządu ani arcybiskup. Przetrwała dotychczas dwunastu premierów, sześciu biskupów i pamięta aż siedmiu papieży. Uwielbia hazard i konie. Grała na wyścigach tak ostro, że już w latach 1954-1957 znalazła się na szczycie listy hazardzistów, którym udało się zgarnąć rekordową pulę. Doskonale radzi sobie za kierownicą. Uwielbia jeździć jeepem. Kiedy wyjątkowo sama zapłaciła za herbatę - o sensacyjnym wydarzeniu informowały wszystkie gazety. Nigdy nie skończyła studiów. Korzysta z laptopa i posiada smartfona.

To tylko kilka z całego mnóstwa faktów z życia królowej, które wytropił Marek Rybarczyk. Wyobraźcie sobie, ile sekretów zdążyło nagromadzić się w zakamarkach królewskiego pałacu i innych posiadłości rodziny Windsorów w trakcie długiego życia Elżbiety II...

Z okazji okrągłych, 90. urodzin królowej, możecie poznać najbardziej pikantne z królewskich tajemnic, a wszystko dzięki książce „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?" Marka Rybarczyka, dziennikarza, który zna tajemnice brytyjskiej monarchii. Czytając tę książkę staniecie się świadkami wielkiej przemiany Elżbiety II - zobaczycie, jak nieśmiała, zamknięta w sobie dziewczynka wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy, która dla monarchii poświęci wszystko, nie wyłączając najbliższej rodziny...

Premiera książki już 13 kwietnia, a tymczasem przeczytajcie fragment.

Tajemnice, sekrety, zdrady. Oto prawdziwa historia Elżbiety II

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić.

Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry.
Jej powiernikami byli ukochana niania i Winston Churchill.
Nigdy nie miała być królową.
Elżbieta II.

Kim jest kobieta, która wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy?
Co skrywa jej wiecznie opanowane oblicze?

Doświadczony autor, były dziennikarz BBC i korespondent w Londynie, Marek Rybarczyk, z werwą i polotem rysuje pełen niuansów portret jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie skrytych postaci współczesnej historii. Kobiety uwielbianej przez miliony Brytyjczyków i znanej na całym świecie. Władczyni, która stała się symbolem wielkiego niegdyś imperium i która żelazną ręką wprowadziła w XXI wiek ród Windsorów, pokonując liczne wewnętrzne i medialne burze.