Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.11.2014

Norman Davies w Warszawie

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać.

W Sercu Europy podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Zapraszamy na spotkanie z autorem najoryginalniejszej książki o historii Polski! Norman Davies będzie gościem salonu Empik Megastore Junior w Warszawie 26 listopada o godz. 18.00.

Do zobaczenia!

fot. materiały prasowe Znak Horyzont

 

Spotkanie z: Normanem Daviesem

Data spotkania: Środa, 26 listopada 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Salon Empik Megastrore Junior (ul. Marszałkowska 104/122, Warszawa)

Norman Davies

Serce Europy

Tłumaczenie:

Najoryginalniejsza książka o historii Polski!

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych.

Dzięki temu zabiegowi autor „Powstania ‘44”, „Europy” oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.


Szukasz pomysłu na prezent? Koszulka „Serce Europy” została stworzona specjalnie z okazji wydania najnowszej książki Normana Daviesa

Zobacz jak ją otrzymać