Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.08.2017

Niesfilmowani - spotkanie z Michałem Olszewskim

We wtorek 1 sierpnia zapraszamy do Kazimierza Dolnego na 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi na spotkanie z Michałem Olszewskim, autorem książki „#upał". Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 w miasteczku festiwalowym Black Red White Cafe, ul. Nadwiślańska 9.


Filmy polskie i zagraniczne, kinowe premiery, pokazy specjalne, projekcje pod gołym niebem, a także spotkania z gwiazdami i twórcami - to wszystko jest już nieodłączną częścią kazimierskiego lata. Cykl „Niesfilmowani" - to literackie oblicze Festiwalu Dwa Brzegi.

„#Upał" Michała Olszewskiego to opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholizmie, manipulacji. Autor z wirtuozerią i pozorną lekkością prowadzi czytelnika do piorunującego finału.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Fikcja bardziej bolesna niż rzeczywistość

Wszystko dzwoni, pika, wibruje. Klikasz, odbierasz, gnasz. Zewsząd dopadają cię setki newsów. Nie pamiętasz, co czytałeś, dlaczego, gdzie, po co. Uwięziony w wirtualnym świecie nie dostrzegasz odległej o milion lat świetlnych rzeczywistości, aż w brutalny sposób przypomni ci o swoim istnieniu.

"#upał" to opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholizmie, manipulacji. Autor z wirtuozerią i pozorną lekkością prowadzi czytelnika do piorunującego finału.