Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.10.2014

Niedziela z winem

W niedzielę 26 października odbędzie się w Krakowie 6. edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!, tym razem pod hasłem „Wino”.

Polecamy szczególnie spotkanie z Michałem Bardelem, autorem książki Zbrodnia i wina, które rozpocznie się o godz. 16.00. Będzie ono połączone z degustacją dwóch win z regionów opisywanych w książce oraz barwną opowieścią o winnych fascynacjach autora. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed spotkaniem

Zapraszamy do dawnego hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 20 w Krakowie.

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać