Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.06.2016

Nie odkładaj życia na potem!

Masz wrażenie, że czas przecieka ci przez palce? Znów łapiesz się na tym, że zamiast sprawnie wykonać zadania, surfujesz po sieci? Martwisz się, że ciągle cię coś omija? Nie umiesz odpoczywać bez poczucia winy?


Joanna Glogaza, autorka bestsellera „Slow fashion. Modowa rewolucja", udowadnia, że slow life wcale nie oznacza, że jedynym ratunkiem jest przeprowadzka na wzgórza Toskanii. Wystarczy po prostu żyć w swoim tempie i celebrować codzienność. To właśnie najzwyklejsze wtorki i czwartki decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie. Trzeba planować odpoczynek, wyznaczać granice i priorytety. Próbować nowych rzeczy, aby znaleźć te, które sprawiają nam największą przyjemność. Joanna Glogaza radzi, żeby nie odkładać życia na potem. Jeśli chcesz żyć pełniej, zacznij stawiać pierwsze kroki.

Autorka tak pisze w swojej książce: "Czy zdarza ci się tęsknić za czymś, co kiedyś lubiłaś robić, i z żalem stwierdzać, że teraz już nigdy nie będziesz miała na to czasu? Albo zastanawiać się podczas przeglądania Facebooka, skąd twoje koleżanki biorą czas na te wszystkie wycieczki, spotkania z przyjaciółmi, popołudnia z kawą i książką?
Nie powiem ci, co dokładnie robią twoi znajomi, ale chętnie ci pokażę, co ty możesz zrobić, żeby zyskać więcej czasu na realizację dawno odkładanych planów, pasji i marzeń.
Tak dawno odstawiłaś je na półkę, że nie wiesz nawet, co miałoby to być? A może wydaje ci się, że to, co sprawia ci największą przyjemność, jest niewystarczająco cool i nie wpisuje się w najnowsze trendy?
Slow life to życie w zgodzie ze sobą, a nie życie na pokaz. Presję i chęć doganiania „tych fajniejszych" zastępuje poznawaniem i akceptacją siebie. Zamiast powierzchownych, niepewnych relacji z osobami, z którymi wypada się trzymać, podsuwa wartościowe znajomości oparte na wzajemnym zrozumieniu. Zamiast zagonienia i wiecznego zawieszenia pomiędzy czasem pracy a czasem wolnym - rzetelną pracę i równie rzetelny odpoczynek".

„Slow life: to książka dla każdego, kto jest wiecznie zajęty i ma poczucie, że czas przecieka mu przez palce. Pokazuje, jak łatwo i skutecznie się zorganizować, znaleźć czas na przyjemności i odpoczynek, cieszyć się codziennością, znaleźć czas dla przyjaciół. Joanna Glogaza daje praktyczne wskazówki i inspiracje do działania w zgodzie ze sobą. Znajdziecie tutaj także wywiady ze znanymi ludźmi z blogosfery, którzy pokazują, że nie warto odkładać życia na potem.

Slow life to nie moda. To konieczność.

Książki