Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nie można się poddawać i tracić nadziei

Wyobrażasz sobie, jak to jest nie mogąc się ruszyć, mówić. Słyszeć wyrok lekarzy, którzy dają ci dwa lata życia w takim stanie i potem koniec. Zdawać sobie sprawę z rozpaczy rodziców, którzy stracili nadzieję, że przeżyjesz.
I wyobraź sobie, że nic nie możesz zrobić! Jesteś uwięziony w swoim ciele!

W styczniu 1988 roku Martin Pistorius w wieku 12 lat niespodziewanie zachorował. Najpierw przestał mówić i jeść. Potem stopniowo tracił kontakt z otoczeniem. Lekarze byli bezradni. Powiedzieli rodzicom, że chłopiec cierpi na nieznaną chorobę i umrze w ciągu dwóch lat. Martin został przeniesiony do ośrodka opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. Rodzice byli wstrząśnięci. Myśleli, że stracili dziecko. A on cały czas wszystko słyszał i czuł...

„Chłopiec-duch" to ściskająca za gardło opowieść o powrocie do życia dzięki sile miłości i nadziei; o wytrwałości rodziców i dzielnym chłopaku, który nigdy nie stracił wiary w wyzdrowienie. Prawdziwa historia, która poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Inspirująca dawka optymizmu i pozytywnego podejścia do życia.

Dziś Martin Pistorius jest szczęśliwym człowiekiem, który powrócił do życia. Ma piękną żonę i prowadzi własną firmę. Pokazuje, że pomimo dramatycznych wydarzeń i trudności można być szczęśliwym i podkreśla, że o szczęście trzeba walczyć, nie można się poddawać i tracić nadziei. To książka, którą przeczytać powinien każdy.

Wszyscy myśleli, że Martin, który jako dziecko zapadł na dziwną chorobę, jest tylko pustą skorupą – ciałem sztucznie podtrzymywanym przy życiu.
Nawet jego własna matka życzyła mu, aby wreszcie umarł.
Tymczasem w pełni świadomy Martin przez 12 lat tkwił w sparaliżowanym ciele, które nie pozwalało mu na kontakt ze światem.
Mimo tego, że znalazł się w najstraszniejszej i pozbawionej wyjścia pułapce,
NIE STRACIŁ WIARY I NADZIEI.
Nieprawdopodobna siła umysłu pozwoliła mu przetrwać.
JEGO HISTORIA PORUSZYŁA CAŁY ŚWIAT i pojawiła się we wszystkich serwisach informacyjnych.
Teraz jego BESTSELLEROWE WSPOMNIENIA trafiają wreszcie do rąk polskich czytelników.