Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.04.2014

Nazywał się Karski. Jan Karski.

Mógł zmienić losy świata. Jeśli nie znasz jego historii przyjdź na spotkanie do Muzeum Powstania Warszawskiego we wtorek, 29 kwietnia 2014.

Jedyne spotkanie o polskim bohaterze, na którym usłyszysz hip hop. Fragmenty Tajnego Państwa we współczesnym tłumaczeniu zaprezentuje gość specjalny: Józef Pawłowski.

W 70. rocznicę premiery Tajnego państwa książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. W spotkaniu wezmą udział członkowie Klubu Kuriera założonego przy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

W ramach Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi od kwietnia 2013 roku działa Klub Kuriera, którego misją jest szerzenie wiedzy o Janie Karskim oraz o historii II wojny światowej. To miejsce grupujące młodych ludzi zainteresowanych poznawaniem historii w sposób bezpośredni u jej źródeł. Inspiracją pomysłu była przypadająca w 2014 roku 100. rocznica urodzin słynnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Szczegóły projektu znajdziesz na stronie Centrum Dialogu.

Józef Pawłowski, aktor, rocznik 1990, znany m. in. z filmów „Jack Strong" i nadchodzącego „Miasta 44". Przyjął zaproszenie do udziału w projekcie bo lubi się angażować w sprawy ważne.

plakat promujący wydarzenie

Spotkanie z: udziałem Klubu Kuriera im. Jana Karskiego

Data spotkania: Wtorek, 29 kwietnia 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79, Warszawa)

Jan Karski

Tajne państwo

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

ROK 2014 ROKIEM JANA KARSKIEGO W SETNĄ ROCZNICĘ JEGO URODZIN

Nikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Mimo śmiertelnego zagrożenia kilka razy przemierzył Europę jako jego tajny emisariusz. Wpadł tylko raz. Torturowany przez Niemców, bojąc się, że zdradzi, targnął się na swoje życie. Ryzykując rozstrzelanie, przedarł się do warszawskiego getta i do obozu w Izbicy. Złożył przywódcom aliantów wstrząsający raport o nazistowskich zbrodniach. On pierwszy usiłował obudzić sumienie świata i zatrzymać Holokaust.

Nazywał się Karski. Jan Karski – najsłynniejszy kurier Polski Walczącej.

„Tajne państwo” ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.