Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.06.2016

Najlepsze książki na Dzień Dziecka!

Zbliża się Dzień Dziecka! A wiadomo, że najlepszym prezentem dla najmłodszych jest książka! Mamy mnóstwo propozycji dla Waszych pociech! Zobaczcie!

Najmłodszym polecamy mądrą i zabawną książkę obrazkową autora „Jaśków", z subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca „Rita i Cosiek". Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada.


Dla małych prymusów świetne będą dwie książeczki: „Mały Książę uczy literek" i „Mały Książę uczy cyferek". Lubiany dziecięcy bohater w kilku prostych, ale mądrych wskazówkach uczy najmłodsze dzieci alfabetu oraz liczenia do dziesięciu. Poręczny format i kolorowe ilustracje sprawią, że nauka szybko stanie się zabawą.

Dla nieco starszych dzieci przeznaczona jest książeczka „Mały Książę. Stwórz ten dziennik". Mały Książę uczy, jak niewiele potrzeba Ci do szczęścia. Czasem tego nie dostrzegasz, pochłonięty szkołą, pracą, obowiązkami... „Mały Książę. Stwórz ten dziennik" to inspirujące zadania, które uwolnią Twoją wyobraźnię. Sprawią, że docenisz ludzi i odkryjesz na nowo wartość przyjaźni.

A jeśli Wasze dzieci mają problemy z zasypianiem - to kupcie dzieciom książeczkę „Mały Książę. Na dobranoc". To wyjątkowa książka, która zawiera techniki szybkiego zasypiania opracowane przez psychologa. Czytaj tekst zgodnie ze wskazówkami, a Twoje dziecko odpręży się i bez problemu uśnie. Do książki dołączono relaksującą kołysankę oraz audiobook do pobrania w wykonaniu Anny Cieślak (znanej z roli filmowej Róży).


A dla miłośników Mikołajka mamy wyjątkowy wybór wiosennych opowiadań z ulubieńcem dzieci w roli głównej. Z „Wiosną Mikołajka" z oryginalnymi rysunkami „Jean-Jacques'a Sempégo"nikt nie będzie się nudził!

A jeśli wolicie wersję filmową - podarujcie dzieciom „Podwórkowe przygody Mikołajka". Nie ma to jak zabawa na podwórku z kumplami. Można pograć w piłkę, pobiegać, a nawet... znaleźć prawdziwą żabę! Nieważne, deszcz czy plucha, tylko pupilki siedzą w domu! Zbiórka na placu po podwieczorku!

Wasze dzieci lubią rysować? Kupcie im książeczkę „Mikołajek. Kolorowanka". Przed Wami niezwykła okazja, by świat Mikołajka nabrał kolorów. Dosłownie. Jaki kolor mają spodenki Mikołajka? Jakie wzory znajdują się na sukience Jadwini? Z czego zrobiony jest płot na placu, gdzie kumple najlepiej się bawią?

Mamy także coś dla miłośników serii Magiczne drzewo. „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie" to pierwsza część nowego cyklu autorstwa Andrzeja Maleszki. Powstaje równolegle z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa: Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych. Bohaterem pierwszego tomu jest mówiący pies Budyń. Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Świetnym prezentem będzie także „Powrót do tajemniczego ogrodu". Emmie Rose przenosi się do wiekowej posiadłości pod Londynem. Podczas spaceru spotyka małego ptaszka, który prowadzi ją do tajemniczego ogrodu. Odkrywa także dziennik Mary Lennox, który staje się kluczem do zagadkowej przeszłości starego domu. Wkrótce okaże się, że Mary jest bardzo blisko...


Dla dzieciaków lubiących przygodę i odkrywanie tajemnic świetna będzie nowa książka autora kultowych „Jaśków" - „Magnus Milion i szmaragdowa mgła". Magnus Million to syn najbogatszego człowieka w Sylyrii, a do tego wielki śpioch. Musi zamieszkać w komnacie koszmarów - akurat w momencie, gdy w szkole zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy... Bo jak to możliwe, żeby grupa uczniów nagle zniknęła bez śladu? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczą szmaragdową mgłą?

A dzieciakom, które siedzą przed komputerem, polecamy „Dziewczyny vlogują". Lucy musi się przeprowadzić. Martwi się, jak poradzi sobie bez swoich przyjaciółek w nowej szkole. Żeby walczyć z nieśmiałością zaczyna nagrywać filmiki. Czy uda jej się poznać nowe osoby?


Wszystkie książki kupicie na znak.com.pl, a ich fragmenty możecie przeczytać na naszej stronie.