Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.07.2014

Najlepsza książka o wniebowzięciu od czasu Nowego Testamentu!

Przedstawiamy głośną książkę Toma Perrotty - Pozostawieni, której uległ sam Stephan King! Co się stanie gdy nagle zniknie duża ilość osób? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się żadna katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali?

Od 30 czerwca 2014 nowy serial produkcji HBO na motywach powieści!

Nad serialem pracowali twórcy Lost Zagubieni, a role główne zagrają Liv Tyler i Justin Theroux.

Powieść zebrała rewelacyjne recenzje, została uznana za jedną z najlepszych książek roku przez „New York Times".

Najlepsza książka o wniebowzięciu od czasu Nowego Testamentu. - Entertainment Weekly

Najbardziej dojrzała, wciągająca powieść Perrotty, która jest dowodem jego przemiany od dowcipkującego autora do odważnego kronikarza naszych najgłębszych obaw i pragnień. Doprawiona humorem i zabarwiona odrobiną przerażenia wnikliwa powieść wciąga nas w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej psychiki - Waschington Post

Tom Perrota jest jak Balzac z amerykańskich przedmieść - Chicago Sun Times

Premiera książki już 2 lipca.

Tom Perrotta

Pozostawieni

Tłumaczenie: Anna Gralak

Od 30 czerwca na ekranach HBO serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych

Od 30 czerwca na ekranach HBO serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych, wyprodukowany przez Damona Lindelofa, laureata Emmy za serial „Lost: Zagubieni”, oraz Toma Perrottę, nominowanego do Oscara za „Małe dzieci”.

„Ta książka to, mówiąc najprościej, najlepszy odcinek »Strefy mroku«, którego nigdy nie obejrzałeś”.
Stephen King

Co się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy-szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali?

Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy.