Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.05.2014

Myśliwski i Bonowicz wśród nominowanych

Wiesława Myśliwskiego wyróżniono w kategorii powieści za Ostatnie rozdanie, Wojciecha Bonowicza w kategorii tomy poetyckie za tomik Echa.

Jurorzy tegorocznej Nagrody Nike dokonali wyboru 20 nominowanych spośród 300 zgłoszonych książek. Nominacje zostały ogłoszone podczas Warszawskich Targów Książki.

Na początku września poznamy 7 finalistów Nagrody Nike, a decyzję o laureacie Nike jury podejmie w dniu jej wręczenia - w pierwszą niedzielę października.

Wiesław Myśliwski jest jedynym autorem uhonorowanym dwukrotnie Nagrodą Nike (za powieści Widnokrąg w 1997 i Traktat o łuskaniu fasoli w 2007). Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane. Powieści Myśliwskiego były tłumaczone na wiele języków.

Wojciech Bonowicz - poeta, publicysta. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego", współpracuje też z miesięcznikiem „Znak". Wydał sześć tomów wierszy, jest autorem książek biograficznych o ks. Józefie Tischnerze oraz współautorem wywiadów-rzek z o. Leonem Knabitem, Janiną Ochojską, Tomaszem Węcławskim i ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezji (2007), dwukrotnie (2002 i 2007) nominowany do Nagrody Nike.

Książki