Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.12.2014

„Modiano to mistrz melancholijnej prozy”

10 grudnia 2014 roku w Sztokholmie w gmachu filharmonii odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia Literackiej Nagrody Nobla.

Tym razem nagrodę odbierać będzie nasz autor, Patrick Modiano, którego powieść Willa Triste właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Książkę poleca Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza" z 5 grudnia 2014

„Jeśli z wysypu książek tegorocznego noblisty Patricka Modiano miałabym wskazać jedną, wybrałbym Wille Triste. (...) Modiano wodzi nas za nos, co rusz sugerując, że mamy do czynienia ze stereotypową historia miłosną . Ale każde niemal mikrozdarzenie odsyła nas do jakiejś ukrytej w przeszłości tajemnicy, której nie będziemy w stanie rozwikłać".

Patrick Modiano

Willa „Triste"

Tłumaczenie: Joanna Polachowska

Podróż w poszukiwaniu utraconego ja

Wspomnienie tamtego lata.

Osiemnastoletni Viktor i znacznie od niego starsza Yvonne poznają się nad jeziorem.
W małej francuskiej wiosce pogrążonej w letniej ciszy, gęstej od spojrzeń dwójki zagubionych ludzi, narodzi się ich związek.

Wiele lat później Viktor będzie próbował odtworzyć tamten świat, dotyk ukochanej na swojej skórze i magię zaklętą w słowach, ale im więcej przywołuje wspomnień, tym mocniej powraca niepokój, który drążył go tamtego lata, i coraz bliższy jest odkrycia pewnej tajemnicy.

Powieść Modiano o odnajdywaniu odległego lata, rodzącego się wówczas związku i młodości w latach sześćdziesiątych, niepostrzeżenie zamienia się w podróż w poszukiwaniu utraconego ja.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Zobacz jak je otrzymać