Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.09.2016

Mniej znaczy więcej - zapraszamy na spotkanie!

W poniedziałek 5 września zapraszamy do krakowskiej Bonarki na spotkanie z Katarzyną Kędzierską, autorką książki „Chcieć mniej" i bloga implicite.

Porozmawiamy o tym:
- jak wykorzystać minimalizm do tego, by żyć świadomie i mądrze,
- jak powstawała książka,
- że mniej znaczy więcej.

Autorka apeluje, abyście przynieśli na spotkanie przedmioty, z którymi nie możecie się rozstać, a bardzo byście chcieli. Organizatorzy przygotują specjalne pudełko, a Katarzyna Kędzierska pomoże wam rozstać się z dżinsami z liceum, starymi bibelotami, pocztówkami od pierwszej miłości itp. Jeśli zamierzacie przynieść trzymetrowego pluszaka, proszę uprzedźcie o tym w komentarzach - będziemy musieli zorganizować większy transport. Spotkanie poprowadzi Alicja Myśliwiec.
Zapraszamy o godz. 18 do Empiku w Bonarce.

Korzystaj z życia świadomie!

MNIEJ przedmiotów to WIĘCEJ wolności.
MNIEJ rzeczy to WIĘCEJ spokoju i radości z tego, co już masz.
MNIEJ toksycznych relacji to WIĘCEJ czasu dla siebie i najbliższych.

Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień”
wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi.
I na dodatek odbiera przyjemność wyboru tego, co naprawdę istotne.

Korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią... Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.
Segreguj, wystawiaj, porządkuj!