Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.05.2014

Mlodzież dla młodzieży w Krakowie

Już w środę, 14 maja 2014 zapraszamy na jedyne spotkanie o polskim bohaterze - Janie Karskim, na którym zabrzmi hip hop oraz fragmenty Tajnego państwa.

Spotkanie poprowadzą młodzi ludzie z Klubu Kuriera, którzy o Karskim i jego misji opowiadają młodzieży w całej Polsce.

Klub Kuriera działa przy centrum Dialogu im. Edelmana w Łodzi. Grupa licealistów postawiła sobie za cel upowszechnić wiedzę o Janie Karskim i jego dorobku. Znaleźli własny, niepowtarzalny sposób na patriotyzm w najlepszym wydaniu. Ich zaangażowanie w popularyzowanie autorytetu, który sami sobie wybrali, jest godne podziwu i wsparcia.

Jan Karski - najsłynniejszy kurier Polskiego Państwa Podziemnego. Mógł zmienić losy świata. Opisał to w książce Tajne państwo i podbił amerykańskie listy bestsellerów 70 lat temu. Teraz kultowa książka wraca w uwspółcześnionym tłumaczeniu nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont.

Książka polecana zwłaszcza młodym ludziom, dla których ważny jest patriotyzm.

Więcej o wydarzeniu na profilu FB.

Spotkanie z: młodzieżą z Klubu Kuriera w ramach promocji książki "Tajne Państwo" Jana Karskiego

Data spotkania: Środa, 14 maja 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera (oddział MHK, ul. Lipowa 4, Kraków)

Jan Karski

Tajne państwo

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

ROK 2014 ROKIEM JANA KARSKIEGO W SETNĄ ROCZNICĘ JEGO URODZIN

Nikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Mimo śmiertelnego zagrożenia kilka razy przemierzył Europę jako jego tajny emisariusz. Wpadł tylko raz. Torturowany przez Niemców, bojąc się, że zdradzi, targnął się na swoje życie. Ryzykując rozstrzelanie, przedarł się do warszawskiego getta i do obozu w Izbicy. Złożył przywódcom aliantów wstrząsający raport o nazistowskich zbrodniach. On pierwszy usiłował obudzić sumienie świata i zatrzymać Holokaust.

Nazywał się Karski. Jan Karski – najsłynniejszy kurier Polski Walczącej.

„Tajne państwo” ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.