Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.02.2017

Mistrzowskie czytanie!

Teatr Scena, Agencja Artystyczna Acoustic oraz Wydawnictwo ZNAK zapraszają na „Mistrzowskie czytanie" z udziałem Wiktora Zborowskiego. Podczas spotkania usłyszymy w znakomitej interpretacji fragmenty "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa, powieści uznanej za jedno z najwybitniejszych dzieł światowej literatury.

Pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 25 lutego do Warszawy. Wiktor Zborowski będzie czytał „Mistrza i Małgorzatę" na Scenie w Domu Literatury (ul. Krakowskie Przedmieście 87/89) o godz. 19. Wejściówki można odbierać w kasie Sceny codziennie w godzinach 10-18, w dniu wydarzenia do godziny 19.

Mistrzowskie czytanie odbędzie się także w innych miastach. Oto plan najbliższych spotkań:

4 marca, godz. 16 - Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury,
4 marca, godz. 19 - Świnoujście, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
5 marca, godz. 19 - Goleniów, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida.

Michaił Bułhakow

Mistrz i Małgorzata

Tłumaczenie: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda

"Mistrz i Małgorzata" – fenomen literacki, który trafia na wszystkie listy „najważniejszych książek do przeczytania przed śmiercią”. Tę opowieść czyta się wielokrotnie, wraca się do niej po latach, odkrywając ją za każdym razem na nowo. To jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Grzegorz Przebinda, tłumacz, wybitny znawca Rosji i erudyta, udowadnia, że to nieprawda. Po 50 latach od ukazania się książki wraz z żoną Leokadią i synem Igorem przekłada ją na nowo. Tłumacze odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości, polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To jeden z tych rzadkich przypadków, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją co tekst samej powieści.

Michaił Bułhakow – człowiek o wielu twarzach: lekarz frontowy, aktor, dziennikarz, ale przede wszystkim genialny pisarz. Nad swoim największym dziełem – "Mistrzem i Małgorzatą" – pracował przez 12 lat. Chociaż druku nie doczekał, to w chwili wydania powieści z dnia na dzień zyskał nieśmiertelność.