Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.12.2015

"Miłosz w Krakowie" Krakowską Książką Miesiąca!

Z radością informujemy, że książka Agnieszki Kosińskiej "Miłosz w Krakowie" została uhonorowana tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca za grudzień 2015.

Spotkanie z autorką i wręczenie nagrody odbędzie się 4 grudnia o godz. 18 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Wiersze Czesława Miłosza będzie czytał Jakub Kosiniak, fragmenty swojej książki przedstawi autorka, a spotkanie poprowadzi Elżbieta Zechenter-Spławińska. Zapraszamy

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko Miłosza twórcy, a przede wszystkim Miłosza człowieka

Niezwykłe dzieło Agnieszki Kosińskiej, towarzyszącej Czesławowi Miłoszowi przez ostatnich osiem lat jego życia, to świadectwo bezcenne, opowiadające nie tylko o tajemnicach procesu twórczego, ale też ujawniające nieznane aspekty skomplikowanej osobowości poety. Autorka jest bystrą obserwatorką, potrafi przenikliwie interpretować zarówno utwory literackie, jak i relacje międzyludzkie. Ten dziennik i kalendarz to także arcyciekawa kronika życia literackiego i kulturalnego, w którego centrum tkwił Miłosz. Skrupulatnie odnotowane reakcje poety – czasem emocjonalne i gwałtowne – na ludzi, sytuacje, książki i aktualne wydarzenia będą z pewnością źródłem komentarzy i ożywionych dyskusji.

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko Miłosza twórcy, a przede wszystkim Miłosza człowieka. Agnieszka Kosińska z wielką kulturą pisze o sprawach bolesnych, osobistych, takich jak odchodzenie najbliższych i wreszcie odchodzenie poety, przekształcone przez niego w ars bene moriendi, przejmująco opisane w nieukończonej książce o starości i bólu.