Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.01.2016

„Miłosz w Krakowie" Agnieszki Kosińskiej Książką Roku!

27 stycznia „Magazyn Literacki KSIĄŻKI" po raz czternasty przyznał nagrody dla najlepszych książek minionego roku.

Podczas gali, która tradycyjnie odbyła się w gmachu Biblioteki Narodowej w Warszawie wręczono nagrody za Książki Miesiąca oraz za Książki Roku, a także nagrody dla Najlepszego Wydawcy oraz dla Człowieka Roku.

Jedną z pięciu Książek Roku została publikacja „Miłosz w Krakowie" Agnieszki Kosińskiej. Otrzymała ona także nagrodę Książki Lipca w kategorii literaturoznawstwo.

Natomiast tytuł Książki Miesiąca Sierpnia w kategorii literatura faktu Magazynu Literackiego KSIĄŻKI otrzymała publikacja „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów" Marty Orzeszyny.

Co miesiąc zespół redakcyjny "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" wybiera cztery tytuły, które zasługują na szczególną uwagę czytelnika ze względu na swoje wartości poznawcze, literackie czy artystyczne. Wyróżnione pozycje otrzymują tytuł Książki Miesiąca. W ten sposób przez cały rok powstaje lista 48 tytułów, spośród których wybieranych jest pięć Książek Roku. 

Magazyn Literacki KSIĄŻKI" ukazuje się od 1992 roku, jest miesięcznikiem o zasięgu ogólnopolskim poświęconym zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego, adresowanym do wydawców, księgarzy, bibliotekarzy oraz szerokiego grona osób zainteresowanych tą tematyką. 

 

 

Książki