Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.10.2014

Michał Bardel w Klubie Trójki

Na czym polega ocenianie smaku wina? Jak można zarabiać na winie? Polecamy audycję z autorem książki Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata.

- Kiedyś bardzo dobre wina były dostępne wyłącznie wąskiemu marginesowi społeczeństwa najwyżej sytuowanego. Wino zostało wprowadzone do marketów w Anglii dopiero w latach 60. XX wieku i był to moment, gdy zaczęto kupować niezłe wina w dobrych cenach - mówi w audycji Jerzego Sosnowskiego Michał Bardel.

Cała rozmowa „Sensacyjna historia wina" - kliknij tutaj

fot. Anna Miodońska "Czas Wina"

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać