Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.09.2014

Michał Bardel o winach świata

Zapraszamy na cykl spotkań z autorem książki Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata. Pierwsze z nich już 5 września w Warszawie.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie - te spotkania są dla Ciebie.

Michał Bardel spotka się z czytelnikami w trzech miejscach: w Warszawie, Krakowie i Świdnicy. Na każdym spotkaniu jest przewidziana degustacja wina, które zostanie specjalne dobrane przez autora Sensacyjnego przewodnika.

Michał Bardel jest redaktorem naczelnym magazynu „Czas Wina" oraz kierownikiem studiów „Wiedza o winie" w Collegium Civitas w Warszawie. To również juror międzynarodowego konkursu winiarskiego Mundus Vini. Z wykształcenia doktor filozofii, z zamiłowania dziennikarz, sybaryta, smakosz i podróżnik.

Harmonogram spotkań dostępny poniżej:

5.09 (piątek), godzina 17.00 - księgarnia Matras w Warszawie (Nowy Świat 41)

10.09 (środa), godzina 18.00 - księgarnia Matras w Krakowie (Rynek Główny 23)

19.09 (piątek), godzina 16.00 - księgarnia Matras w Świdnicy (Rynek 33)

fot. Anna Miodońska / "Czas Wina"

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać