Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.06.2017

Mariusz Sieniewicz na BIG BOOK Festival!

Zapraszamy na oficjalną premierę książki.

Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali literackich w Europie BIG BOOK FESTIVAL celebruje piąte urodziny przewrotnym powrotem do początku "I back to beginning".

Mariusz Sieniewicz pozostaje w festiwalowej konwencji czasu i zabiera czytelników w podróż do roku 2092. Jego najnowsza powieść "Plankton", będąca w bloku premier BIG BOOK FESTIVAL, już wzbudziła niemałe poruszenie medialne. Autor nominowany do Paszportów Polityki i Nagrody Literackiej Nike prowokuje wyobraźnię, inspiruje do wychylania się poza to, co znamy. Pokazuje nowy porządek świata, moment przed nadejściem Apokalipsy. Sprawdza, kim jesteśmy wobec religii i władzy. Stawia podobne pytania jak Michel Houellebecq, ale prowadzi do innych refleksji.

Serdecznie zapraszamy na oficjalną premierę książki, która odbędzie się 24 czerwca (sobota) o godzinie 14 przy ul. Emilii Plater 31 w dawnym gimnazjum im. Klementyny Hoffmanowej w Sali od polskiego.

Niepokojące memento z przyszłości

Rok 2092. Świat, który znamy, nie istnieje.

Stolica Apostolska została przeniesiona pod Sztokholm, stolicą Polacji jest Olsztyn, a Kraków został właśnie niemal zmieciony z powierzchni ziemi w zamachu terrorystycznym. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn brat Artur trafia pod Wawel, by nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu okazuje się, że jego misja ma zupełnie inny charakter.

"Plankton" jest sumą współczesnych lęków i obaw, opowiada o świecie po wojnach religijnych po wielkim zderzeniu cywilizacji, o ludzkości w przededniu apokalipsy. Sieniewicz swą niezwykle wyrazistą, niemal malarską wizją prowokuje do drążenia kwestii trudnych, niechcianych, niewygodnych, przede wszystkim jednak stawia pytanie: „Kim jest człowiek?”.

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) – prozaik i felietonista, nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Paszportu „Polityki”. Autor m.in. "Miasta szklanych słoni" i "Walizek hipochondryka". Mieszka w Olsztynie.