Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.02.2016

"Mały przyjaciel" Donny Tartt już w lutym!

Gdy w maju ub.r. w Polsce ukazał się „Szczygieł" Donny Tartt, było to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce w 2015 roku. We wrześniu wydaliśmy debiut Tartt „Tajemną historię" a już w połowie lutego jej serię autorską dopełni książka „Mały przyjaciel".

Jest to też trzecia i na razie ostatnia książka jednej z najwybitniejszych światowych pisarek. „New York Times Book Review" tak napisał o powieści: „>Mały przyjaciel< jest chyba skazany na zajęcie wyjątkowego miejsca w kanonie literackim... Wciąga czytelnika niczym baśń, ale nie pozwala pocieszać się faktem, że wszystko, co w nim opisano, zostało zmyślone."

Donna Tartt to dziś prawdziwa ikona - dobrej literatury, dobrego stylu, dobrego gustu literackiego. Dlatego magazyn TIME umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi. „Mały przyjaciel" miał premierę 2002 roku i przyniósł autorce między innymi WH Smith Literary Award i nominację do Orange Prize. Książki Tartt sprzedały się w Polsce w nakładzie ponad 70 000 egzemplarzy.

Przeczytajcie fragment książki

 

 

Książki