Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.09.2016

Magda Jethon w Chełmie

We wtorek 27 września zapraszamy do Chełma na spotkanie z Magdą Jethon i na rozmowę o jej książce „Państwu pierwszym opowiem o Trójce". Wieloletnia dyrektor Trójki zdradzi czytelnikom sekrety najciekawszych radiowych akcji.

Spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, przy ulicy Partyzantów 40. Początek o godz. 17. Zapraszamy!

Lektura obowiązkowa dla wiernych słuchaczy kultowej Trójki

Myśliwiecka 3/5/7
55 lat historii, setki anegdot, tysiące żartów.
Po raz pierwszy po Trójce oprowadza nas wieloletnia dyrektor Magda Jethon.
Jej burzliwe odejście z radia to jedynie pretekst do tej opowieści…
Nikt nie zna Trójki tak dobrze jak ona. Przeżyła tam stan wojenny, niedoszły zamach bombowy i rządy bardzo wielu bardzo różnych dyrektorów (aż wreszcie sama została szefową). Pracowała ze znanymi i uwielbianymi dziennikarzami, twórcami kultury przez duże „K”, żartownisiami i intrygantami.
Teraz wraca myślami do najciekawszych chwil, które spędziła na Myśliwieckiej, oprowadza nas po zakamarkach radiowego gmachu i rzuca anegdotami z życia trójkowych legend. Wyjaśnia, dlaczego Michał Olszański przez kolegów nazywany jest Mammografem, jak zaskoczyła Kubę Strzyczkowskiego na środku Atlantyku, opowiada o kulisach współpracy z Arturem Andrusem i Markiem Niedźwiedzkim i radzi, jak zostać kierownikiem budowy na głównym placu Sopotu.