Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.03.2016

Kto wygrał wycieczkę do Prowansji?

Zakończył się konkurs dla blogerek związany z książką Renaty Kosin „Sekret zegarmistrza". Główną nagrodą była tygodniowa wycieczka do Prowansji.

Poprosiliśmy blogerki, żeby pomyślały o przedmiocie - szczególnej rzeczy, pięknym bibelocie i wyobraziły sobie, że za jego pomocą przenoszą się do zupełnie innej epoki i odwiedzają jakieś odległe miejsce. Gdzie by to było? I kiedy? Kogo chciałybyście tam spotkać? Jakie przygody miałyby tam przeżyć? Drugim zadaniem było przeczytanie książki "Sekret zegarmistrza" i napisanie recenzji na stronie Lubimyczytać.pl.

Zwyciężczynią konkursu została Angelika Musiał. Wyróżnione zostały Diana Dolińska i Aleksandra Jakubowska.

Jak podobała się książka blogerkom? Można przeczytać tutaj

Gratulujemy!

Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają, by je odkryć

Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1885 roku.

Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?
W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…

-----

Co łączy tajemniczy zegarek z monogramem, carski mundur i pamiętnik znaleziony w piecu? Lena, spadkobierczyni zabytkowego dworku w Bujanach, prowadzi prywatne śledztwo, próbując rozszyfrować sekrety z przeszłości. Pasjonująca lektura na długie wieczory. Polecam!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka Cukierni pod Amorem

Urocza opowieść z historią w tle, precyzyjna jak trybiki cennego zegarka i plastyczna jak biżuteria, którą tworzy Lena.

Ałbena Grabowska, autorka sagi Stulecie winnych


Kobiety z rodziny Leny wielokrotnie musiały stawiać czoła przeciwnościom losu. Ich siła płynęła z miłości i pragnienia ochrony bliskich. Teraz Lena musi podjąć decyzję, czy chce odkrywać kolejne karty rodzinnej historii.
Sekret zegarmistrza to opowieść o pamiętaniu, tajemnicach i wybaczeniu. To historia kilku pokoleń kobiet, których największą siłą była miłość.

Magdalena Kordel, autorka serii powieści o miasteczku Malownicze

-----

Renata Kosin - Sekret zegarmistrza to jej piąta powieść. Inspiracją dla jej książek są zawsze przedmioty lub wydarzenia, które autorka nazywa „zapalnikami”. To właśnie one skłaniają ją do tworzenia niezwykłych historii.