Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.02.2016

Książki Znaku nominowane do Bestsellerów Empiku!

Siedem książek Grupy Wydawniczej Znak otrzymało nominacje do Bestsellerów Empiku. W kategorii literatury polskiej mamy aż trzech kandydatów do nagrody. Nominowane zostały: „Arena szczurów" Marka Krajewskiego, „Czas pokaże" Anny Ficner-Ogonowskiej oraz „Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber. W kategorii literatury dla dzieci nominację ma „Magiczne Drzewo. Świat Ogromnych" Andrzeja Maleszki, a w kategorii literatury dla młodzieży „Fangirl" Rainbow Rowell i „Losing Hope" Colleen Hoover (Wydawnictwo Otwarte). W kategorii poradników o zwycięstwo powalczy „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu" Ewy Grzelakowska-Kostoglu.

Bestsellery Empiku to tytuły, które najchętniej wybierali klienci 227 salonów Empik w całej Polsce oraz w sklepie internetowym empik.com w ciągu minionego roku. Każdy zakup to jeden głos. Laureaci są zatem wybierani w gigantycznym plebiscycie, w którym odbiorcy kultury od początku stycznia do końca grudnia oddają kilkadziesiąt milionów głosów.

Podczas 17. edycji Bestsellerów Empiku zostaną przyznane nagrody w 13 kategoriach produktowych - pięciu książkowych, dwóch muzycznych, trzech filmowych, multimedialnej oraz dwóch prasowych. Odrębną kategorią jest Wydarzenie Roku. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 16 lutego w Praskiej Drukarni w Warszawie.