Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

30.06.2015

Ks. prof. Michał Heller, Marek Krajewski i Wojciech Bonowicz na 2. Festiwalu Kopernika

Do soboty 23 maja w Krakowie trwa druga edycja Festiwalu Kopernika. Tematem tegorocznym jest geniusz. Gospodarzem Festiwalu jest ks. prof. Michał Heller, autor bestsellerowych „Podróży z filozofią w tle" i „Podglądania Wszechświata". W sobotę 23 maja o godz. 19 ks. Heller w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (al. 3 Maja 1) wygłosi wykład zatytułowany „Geniusze Wszechświata".

Zapraszamy także na spotkanie z Markiem Krajewskim, znakomitym autorem kryminałów, który w środę 20 maja weźmie udział w debacie głównej zatytułowanej „Geniusz zła" (godz. 20.30 Muzeum Narodowe, aleja 3 Maja 1). Pytanie o geniusz zła to przede wszystkim pytanie o jego źródła. Czy możemy wyjaśnić genezę przemocy, zbrodni i nikczemności odwołując się wyłącznie do ludzkiej natury? Czy zło rodzi się w nas i wyłącznie z nas? A może - jak chcą niektóre religie - ma swój początek gdzie indziej? Marek Krajewski na różne sposoby opisuje zło, kwestię jego pochodzenia pozostawia jednak bez odpowiedzi.

Polecamy też piątkowy (22 maja) koncert „Nowe neuronalne pętle" w wykonaniu muzyczno-poetyckiego składu Fisz Emade Bonowicz (godz. 22, Forum Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28). Specjalnie na Copernicus Festival zespół braci Bartka i Piotra Waglewskich oraz współpracujący z nimi od kilku lat poeta Wojciech Bonowicz przygotują ekscytującą „wiązankę słowno-muzyczną".

Usłyszymy najnowsze kompozycje Fisz Emade Tworzywo i nowe wiersze Bonowicza, w tym także utwory premierowe, które zostaną wykonane publicznie po raz pierwszy. Koncert zbiega się z publikacją nowej książki duetu Fisz-Bonowicz zatytułowanej „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień".


Pełny program znajdziecie pod tym linkiem.

 

Książki