Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.02.2016

„Kocham, bo kocham" - dla Marka Pacuły

Już po raz 8. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" wraz z przyjaciółmi z Filharmonii Krakowskiej zaprasza na koncert charytatywny oraz aukcję „Kocham, bo kocham". Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja piór, zegarków oraz Magicznych Przedmiotów ofiarowanych przez znane postacie naszego życia publicznego. W tym roku całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Marka Pacuły, artysty „Piwnicy pod Baranami", z którą był związany przez 40 lat. Po śmierci Piotra Skrzyneckiego stając się jej konferansjerem i dyrektorem artystycznym. Szerszej publiczności jest też znany z programu „Szkło kontaktowe" emitowanego w TVN 24. Za działalność artystyczną został uhonorowany Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Polskiej „Gloria Artis".

Przed czterema laty Marek Pacuła uległ wypadkowi, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. Obecnie - przez 24 godziny na dobę - opiekuje się nim żona Barbara Natkaniec-Pacuła. Panu Markowi niezbędne są środki na leczenie i rehabilitację.
- Kiedy jesteśmy silni i zdrowi, to oklaskuje się nas, komplementuje, odbieramy nagrody - mówi o koncertach charytatywnych w Filharmonii Krakowskiej Anna Dymna. - Aktor, muzyk, śpiewak operowy chory czy kontuzjowany jest po prostu wykluczony. Bywa, że nagle znika ze sceny i mało kto wie, co z nim się dzieje. Los moich kolegów, którzy chorują, staje się nieraz bardzo smutny. Świadomość, że w takich chwilach nie jesteśmy sami, staje się niezwykle ważna. Nie tylko dla artysty. Dla każdego człowieka. Powinniśmy więc zrobić wszystko, by nikt w takiej sytuacji nie był sam.

Dla Marka Pacuły i jego najbliższych zagra Szymon Nehring - młody, wybitny pianista, finalista ubiegłorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Obok niego wystąpi fenomen muzyki akordeonowej zespół Morion Trio, który dzięki kilkunastu wydanym albumom i koncertom na całym świecie, stał się jednym z najważniejszych polskich „muzycznych towarów eksportowych". Oprócz tego gościem wieczoru będzie Jerzy Trela, który przeczyta „Fortepian Szopena" Norwida. Wydarzenie poprowadzą Bronisław Maj i Anna Dymna.

Koncert charytatywny „Kocham, bo kocham" odbędzie się 14 lutego, o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej.
Bilety-cegiełki do nabycia w kasie Filharmonii przy ulicy Zwierzynieckiej 1 oraz na www.ebilet.pl.
Cały dochód z koncertu i aukcji zostanie przekazany na rzecz Marka Pacuły. Wszyscy artyści wystąpią charytatywnie.

 

Książki