Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.03.2017

Kim naprawdę była Barbara Piasecka Johnson

W środę 29 marca zapraszamy do Faktycznego Domy Kultury w Warszawie na premierowe spotkanie z Ewą Winnicką, autorką książki „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson", które poprowadzi Janusz Schwertner!

Kopciuszek czy Królowa Śniegu? Kochająca męża wielka kolekcjonerka i filantropka czy przebiegła łowczyni majątków? Dobrodziejka, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską czy kapryśna bogaczka z ciągłymi napadami furii?

Kim naprawdę była Barbara Piasecka Johnson? Dlaczego do dziś budzi skrajne emocje? I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Na te i wiele innych pytań odpowie Ewa Winnicka już w środę! Początek o godz. 19 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 12).

 

Pierwsza biografia najbogatszej Polki w historii

„Jeśli wrócę, to tylko rolls-royce'em” – mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski.
Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę, jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy o Królowej Śniegu, która nie uznaje kompromisów?
I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Przytaczając opowieści wieloletnich pracowników, służących i znajomych państwa Johnsonów, Ewa Winnicka pozwala zobaczyć codzienne życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Od ubogich polskich imigrantów po jeden z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem – reporterka pokazuje, jak zaskakująco spełnia się czasami amerykański sen.