Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.07.2014

Kim jest ostatni dyktator Europy?

Zapraszamy na spotkanie poświęcone człowiekowi, który twierdzi, że podczas suszy sprowadza deszcz. Mowa o Aleksandrze Łukaszence - ostatnim dyktatorze Europy, niedoszłym carze Rosji, prezydencie Białorusi.

O jego osobowości oraz politycznych przekonaniach i ambicjach opowiedzą Małgorzata Nocuń oraz Andrzej Brzeziecki, autorzy książki Łukaszenka. Niedoszły car Rosji.

 

 

Spotkanie z: z Małgorzatą Nocuń oraz Andrzejem Brzeziecki

Data spotkania: Czwartek, 17 lipca 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynawowej (ul. Nankiera 17, Wrocław)

Wszystkie oblicza ostatniego dyktatora Europy

Twierdzi, że w czasie suszy zsyła rolnikom deszcz, choć póki co nie jest jeszcze Bogiem.
Od zapewniania, że jest „kimś troszkę więcej”, ma swoich ludzi.

Kim naprawdę jest Aleksander Łukaszenka? Dyktatorem krwawo rozprawiającym się z opozycją czy skutecznym politykiem zapewniającym Białorusinom upragnioną stabilizację? Czy to prawda, że przychylność deputowanych zdobywał, ofiarując im kilogramy ogórków? W co naprawdę wierzy? Czy trzyma Rosję na smyczy? Czy stanowi zagrożenie dla Polski? Czy po ukraińskim Majdanie symbolem kolejnej rewolucji zostanie Plac Niepodległości w Mińsku?

Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu. W pełnej tragikomicznych anegdot i przerażających faktów opowieści zdradzają, jakimi metodami utrzymuje władzę od dwudziestu lat, kim są ludzie z jego najbliższego otoczenia oraz kto i kiedy przejmie po nim władzę.