Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.10.2017

Kącik Czytelniczy na Dworcu Autobusowym w Krakowie z książkami Znaku

Na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie pojawiło się nowe wyjątkowe miejsce - to prawdopodobnie jedyny w Polsce pokój do czytania, w którym będzie można znaleźć chwilę relaksu i zagłębić się w lekturze. Książki zapewniło wydawnictwo Znak. Projekt i koncepcja miejsca powstała we współpracy z firmą IKEA Kraków, która podjęła się aranżacji przestrzeni.

Sam pomysł jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących, w ramach którego na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie stanął pierwszy w Małopolsce - i pierwszy w takim miejscu w Polsce - automat z książkami, także zapewnionymi przez nasze wydawnictwo.

W pomieszczeniu znajduje się półka Bookcrossing, którą wspiera Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Bookcrossing to inicjatywa uwalniania książek, którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi. Książki mogą i nawet powinny krążyć wśród ludzi. Podróż to doskonała okazja na dobrą lekturę.

Na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie podróżni będą mieli okazję i możliwość skorzystania z półki bookcrossing (lub jej zasilenia) oraz z lektur dostępnych na miejscu.

 

Książki