Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

28.01.2015

John Thavis zdradza sekrety Watykanu

John Thavis wie więcej o tajemnicach Watykanu niż Dan Brown, a o skandalach dowiaduje się szybciej niż sam Papież. W latach 1983-2012 pełnił funkcję szefa biura Catholic News Service - największej i najstarszej agencji prasowej specjalizującej się w tematyce religijnej.

W swojej karierze odbył niezliczoną liczbę nieformalnych rozmów i zakulisowych spotkań z najważniejszymi przedstawicielami Stolicy Apostolskiej.

Do Polski przyjeżdża w związku z premierą Dziennika watykańskiego.

W książce odsłania sposoby funkcjonowania centralnej instytucji Kościoła katolickiego. Portretuje szare eminencje Watykanu. Udowadnia, że rzeczywistość ma niewiele wspólnego z medialnymi doniesieniami, choć bywa równie sensacyjna...

fot. Bob Roller / Catholic News Service

Kulisy funkcjonowania Centrum Zarządzania Kościołem

John Thavis od trzydziestu lat przygląda się mechanizmom działania Watykanu i kurii rzymskiej. W swojej dziennikarskiej karierze odbył niezliczoną ilość nieformalnych rozmów i zakulisowych spotkań z prominentnymi przedstawicielami Stolicy Apostolskiej. Wiedzę czerpie z samego źródła. W „Dzienniku watykańskim” odsłania przed czytelnikami prawdę o centralnej instytucji Kościoła katolickiego. Udowadnia, że rzeczywistość niewiele ma wspólnego z medialnymi doniesieniami, choć bywa równie sensacyjna.

„Niniejsza książka jest dokumentem, nie wytworem wyobraźni. Wydarzenia w niej opisane naprawdę miały miejsce. […] Wszystkie postaci, bardziej i mniej znaczące, są prawdziwe. I chociaż niektóre historie mogą się wydawać lekko surrealistyczne, zapewniam, że żadna nie zrodziła się w mojej wyobraźni – całość stanowi rzetelną kronikę pewnego wycinka czasów na tym najdziwniejszym ze światów.

(fragment wstępu)