Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.11.2015

Joanna Olczak-Ronikier tegoroczną laureatką Nagrody Miasta Krakowa

24 listopada prezydent Jacek Majchrowski podczas uroczystości w Sali Obrad Rady Miasta wręczył Nagrody Miasta Krakowa. Laureatką nagrody w dziedzinie kultura i sztuka została wybitna pisarka, scenarzystka i współzałożycielka Piwnicy Pod Baranami, Joanna Olczak-Ronikier.

Nagrody Miasta Krakowa przyznaje prezydent Krakowa na mocy uchwały RMK w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań, mających związek z miastem. Mają one wieloletnią tradycję - po raz pierwszy zostały przyznane w 1530 roku.
W tym roku komisja pod przewodnictwem prof. dra hab. Andrzeja Białasa przyznała Nagrody także: Marianowi Dziędzielowi, prof. Jerzemu Kuci, Bronisławowi Majowi oraz prof. Adamowi Wsiołkowskiemu.

Nasza autorka Joanna Olczak-Ronikier jest m.in. laureatką nagrody literackiej Nike (2001 rok) za książkę „W ogrodzie pamięci" oraz Nagrody Klio i Nagrody im. Jerzego Turowicza za książkę „Korczak. Próba biografii". Jej najnowsza znakomita książka „Wtedy. O powojennym Krakowie" ukazała się nakładem Znaku w październiku tego roku.

Przeczytajcie więcej o książce

Już dziś zapraszamy do Krakowa na 18. spotkanie z cyklu Dorwać Mistrza, którego bohaterką będzie Joanna Olczak-Ronikier. Spotkanie odbędzie się w piątek 11 grudnia na Scenie im. St. Wyspiańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej przy ul. Straszewskiego 21-22. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Książki