Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

30.11.2015

Jak zbliżyć się do Boga?

W niedzielę rozpoczął się adwent - wyjątkowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Posłuchajcie kazania przygotowanego specjalnie na tę okazję. Animowane kazanie obrazuje jedną z nauk rekolekcyjnych "Plaster miodu" wygłoszonych przez najpopularniejszego kaznodzieję nowego pokolenia, ojca Adam Szustaka. Dzięki swojej prostej formie cieszą się one ogromną popularnością. Nie brakuje w nich charakterystycznych dla ojca kontrowersyjnych tez, które jak zwykle są tylko pretekstem do odsłonięcia głębokich i praktycznych prawd wiary. Ojciec Adam uczy jak zbliżyć się do Boga, który swoją mocą i obecnością leczy duchowy ból niczym "plaster miodu przyłożony na ranę".

W przedstawionym animowanym rozdziale mówi o naszym prywatnym MSW i o tym, gdzie według Pisma Świętego Bóg czuje się jakby był w raju.

Bóg każdego dnia chce osłodzić ludzkie cierpienia przykładając do naszych ran PLASTER MIODU

Może czytasz to wieczorem, siedzisz gdzieś tam w swoim pokoju, trzymasz w ręce kubek z herbatą, głucho wszędzie, ciemno wszędzie… A w tej ciemności przychodzi Chrystus. Chce zapalić w tobie jaśniejące źródło światła. On przychodzi i rozkazuje ciemnościom: świećcie!
(fragment książki)

Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.
Pan Bóg pragnie razem z tobą przeżywać twoją samotność! Chce zaleczyć wszystkie rany, oddalić gorycz i ból. Chce zanurzyć cię w miodzie. Pozwól Mu na to!