Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.05.2015

„Jak umierają słonie” – prapremiera we Współczesnym

W najbliższą niedzielę 17 maja w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbędzie się prapremiera spektaklu na podstawie książek Grażyny Jagielskiej Miłość z Kamienia i Anioły jedzą trzy razy dziennie.

Sztuka Magdy Fertach pt. Jak umierają słonie opowiada o konsekwencjach życia z jednym z najbardziej znanych polskich korespondentów wojennych - Wojciechem Jagielskim.

W spektaklu, który reżyseruje Marcin Liber (założyciel poznańskiego Teatru Usta Usta Republika, twórca cenionych szczecińskich spektakli Być jak Steve Jobs, Utwór o Matce i Ojczyźnie), Grażyna Jagielska jest jedną z bohaterek. Obok niej pojawiają się postacie fikcyjne, w tym także nawiązujące do autentycznych: fotoreporterów wojennych czy też reżysera Joshuy Oppenheimera, autora głośnego dokumentu Scena zbrodni, poświęconego winnym czystkom na tle politycznym indonezyjskim oprawcom, którzy do dziś cieszą się wolnością.

Są tylko dwa wyjścia: zacząć ingerować w los ofiary albo o nim pisać. Trzeba wybrać. Nie można tak po prostu tknąć cudzego losu i pójść dalej, szukając nowej historii. Takie tknięcia nie uchodzą bezkarnie. To się kiedyś obróci przeciwko nam.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Współczesnego (Wały Chrobrego 3). Na prapremierze swą obecność na widowni zapowiedziała Grażyna Jagielska. O dostępnych biletach dowiesz się klikając tutaj.

Kolejne spektakle odbędą się 19 i 20 maja oraz 5, 6 i 7 czerwca 2015 roku.

Gorąco polecamy!

fot. fragment plakatu promujący spektakl

Książki