Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.01.2016

Jak dotrzymać noworocznych postanowień i znaleźć czas na wszystko

Początek nowego roku, to czas na poważne postanowienia. Co zrobić, żeby faktycznie zmienić swoje życie na lepsze, a nasze plany nie zostały wyłącznie na papierze? Jak zapobiec atakowi frustracji w okolicach lutego, z powodu niedotrzymania wobec siebie zobowiązań? Kluczem do powodzenia jest wykształcenie w sobie poprawnych nawyków. Bo to dzięki nim się zmieniamy. Na lepsze.

Gretchen Rubin, autorka bestsellerowego „Projektu szczęście" w swojej najnowszej książce „Lepiej" pokazuje, jak zmienić nawyki i jak je kształtować, aby nasze życie stało się łatwiejsze i szczęśliwsze.

- Nawyk ma to do siebie - i to jego zaleta - że kontroluje nasze działanie, nawet jeśli sobie tego nie życzymy. Świadomie wybierając określone nawyki, pozwalamy działać naszej nieświadomości, a to w niej tkwi źródło siły, spokoju, energii i wzrostu - twierdzi Gretchen Rubin. - W książce pokazuję, jak zmienić nawyki, ale nie daję recepty, jakie konkretne zachowania należy wykształcić. Nie mówię, że powinieneś codziennie rano się gimnastykować, jadać deser najwyżej dwa razy w tygodniu albo sprzątać na biurku. Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnych rozwiązań. Możemy tylko marzyć, że jeśli skopiujemy nawyki efektywnych osób, odniesiemy podobny sukces.

Jak podkreśla autorka, nawyki muszą odpowiadać konkretnemu człowiekowi. U jednych zadziała zasada małych kroków, u innych rzucenie się na głęboką wodę. Niektórzy lubią być rozliczani, inni nie znoszą kontrolowania. Jedni czerpią przyjemność z tego, że od czasu do czasu pozwolą sobie na mały grzeszek, inni z tego, że nigdy nie robią odstępstw. Najważniejsze to znać samego siebie i wybrać taką strategię, która zadziała.
W „Lepiej" Gretchen Rubin przedstawia 21 strategii, które pozwolą nam zmienić błędne nawyki i wyrobić takie, które pomogą w realizacji celów. Autorka zapewnia, że wszystkie strategie testowała na sobie i przyjaciołach - i wszystkim żyje się LEPIEJ!

JAK ZNALEŹĆ CZAS NA WSZYSTKO

Bestseller New York Times, Washington Post i Wall Street Journal niebawem w Polsce!

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje prostą odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Gretchen Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj wszystkie i wybierz własną drogę do szczęścia.

Przypomnij sobie, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, i zacznij znów cieszyć się życiem. Autorka pomoże Ci zrobić to prościej i skuteczniej, niż się spodziewasz.

Uwaga! Strategie prezentowane w książce autorka testowała na sobie i przyjaciołach – wszystkim żyje się LEPIEJ!