Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.12.2014

Horowitz gościł u Bronisława Komorowskiego

27 listopada 2014 roku w Belwederze odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej z wybitnym fotografikiem Ryszardem Horowitzem, któremu towarzyszyła żona.

W trakcie spotkania Ryszard Horowitz podarował Prezydentowi portret Czesława Niemena, prywatnie przyjaciela artysty, oraz swoją autobiografię zatytułowaną Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora.

Ryszard Horowitz we wrześniu 2014 roku z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Ceremonia odbyła się w Konsulacie Honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

Fot. Janusz Fogler/zaiks.pl

Wciągająca opowieść o pokonaniu fatum, marzeniu o wolności i spełnionym amerykańskim śnie

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.