Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.02.2017

Hollywood przygotowuje się do ekranizacji „Mistrza i Małgorzaty"

Producentki Swietłana Migunowa-Dali i Grace Loh zapowiedziały, że chcą zrobić film z budżetem między 50 a 100 milionów dolarów. Zamiar zekranizowania najsłynniejszej powieści Michaiła Bułchakowa pojawił się już dziesięć lat temu, ale bardzo długo trwało zdobycie praw autorskich i zgody na ekranizację.

-Bardzo trudno było uzyskać prawa do filmu z Fundacji Bułhakowa, a teraz wreszcie mamy audio-wizualne prawa i zebraliśmy silny zespół, który jest skazany na sukces" - powiedziała Swietłana Migunowa-Dali rosyjskiej agencji prasowej TASS.

Nie są jeszcze znane nazwiska aktorów oraz reżysera, ale podobno zainteresowanie udziałem w tym projekcie jest duże. Trwają już prace nad scenariuszem. Producentki mają nadzieję, że w produkcję zaangażują się także filmowcy z Rosji, a część zdjęć uda się nakręcić w moskiewskim mieszkaniu Bułhakowa.

Michaił Bułhakow

Mistrz i Małgorzata

Tłumaczenie: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda

Nowy przekład powieści wszech czasów

"Mistrz i Małgorzata" to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją co tekst samej powieści.

Michaił Bułhakow – człowiek o wielu twarzach: lekarz frontowy, aktor, dziennikarz, ale przede wszystkim genialny pisarz. Nad swoim największym dziełem – Mistrzem i Małgorzatą – pracował przez 12 lat. Chociaż druku nie doczekał, to w chwili wydania powieści z dnia na dzień zyskał nieśmiertelność.