Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.10.2016

Grażyna Plebanek nominowana do Róż Gali

Grażyna Plebanek została nominowana w kategorii Książki w plebiscycie Róże Gali organizowanym po raz 14. Pisarkę doceniono za „Panią Furię", pierwszą polską powieść o samotności we współczesnej Europie, napisanej z perspektywy jej wielokulturowego centrum.

Grażyna Plebanek jest jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek, mistrzynią wciągającej narracji, autorką bestsellerów, m.in. "Dziewczyn z Portofino" i "Nielegalnych związków" (wydanych także w USA i Wielkiej Brytanii). Mieszka w Brukseli. Przygotowując się do pisania "Pani Furii", studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach. 

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierz kapituła oraz czytelnicy. Już można głosować przez Internet na stronie www.rozegali.gala.pl!

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest.

Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej.
Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele.

Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.


Grażyna Plebanek, jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek, mistrzyni wciągającej narracji, autorka bestsellerów, m.in. Dziewczyn z Portofino i Nielegalnych związków (wydanych także w USA i Wielkiej Brytanii). Mieszka w Brukseli. Przygotowując się do pisania Pani Furii, studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.