Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

30.10.2014

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien!

W najnowszej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony powieści Mario Vargas Llosa serwuje: wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię.

Noblista perfekcyjnie wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Wśród bohaterów „starzy znajomi" don Rigoberto i Lituma.

Dyskretnego bohatera polecamy miłośnikom Szelmostw niegrzecznej dziewczynki i Pochwały macochy.

Mario Vargas Llosa - pisarz peruwiański, laureat Nagrody Nobla z 2010 roku. Autor m.in. powieści Miasto i psy, Rozmowa w „Katedrze", Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki i Marzenie Celta. Urodził się w 1936 roku w peruwiańskiej Arequipie. Wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania - Lima, Madryt, Paryż, Barcelona, Grecja, Londyn to tylko kilka adresów. Jego książki wielokrotnie atakowano w rodzinnym kraju. W 1990 roku kandydował na prezydenta Peru. Kiedy przegrał, autorytarny rząd chciał odebrać mu obywatelstwo.

Premiera książki już 6 listopada.

Uwaga! Równolegle z powieścią Dyskretny bohater  ukaże się biografia Mario Vargas Llosy napisana przez Tomasza Pindla.

 pindel

 
 

Mario Vargas Llosa

Dyskretny bohater

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą.

Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita.

Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera płata swoim synom szatańskiego figla, planując perfidną zemstę.

Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem?

W najnowszej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony powieści Mario Vargas Llosa serwuje wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię. Noblista perfekcyjnie wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Ta mistrzowska powieść zachwyci miłośników „Szelmostw niegrzecznej dziewczynki” i „Pochwały macochy”.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze literackie gadżety:

Zobacz, jak je otrzymać